Οικογένεια με τη ματιά σε κρίση...

• ΜΑΘΗΜΑ: ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑ
  • ΘΕΜΑ: ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΕ ΤΗ ΜΑΤΙΑ ΣΕ ΚΡΙΣΗ?
  • ΠΑΡΑΛΛΗΛΟ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ παραγωγής ταινίας μυθοπλασίας μικρού μήκους
  • ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ: Θεοδώρα Μπέτσου, φιλόλογος
  • ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ: Δαμιανός Βογανάτσης, κινηματογραφιστής
[από την ανάρτηση στην κλειστή ομάδα facebook μέσα από την οποία οργανώσαμε τη δουλειά μας!]
Και ταινία έχουμε...!!
vimeo.com/blinkdreamer/omorfi-mera (με αγγλικούς υπότιτλους για τους φίλους σας στο εξωτερικό!)
ΠΡΟΣΟΧΗ! Δείτε τη και παροτρύνετε και τους φίλους σας να τη βλέπουν fullscreen, με καλό ήχο και με ησυχία γενικότερα, δεν είναι απλό video αλλά ταινία κινηματογραφική !!!!!
Κι αν αναρωτιέστε τι ειπώθηκε τελικά στην παρουσίαση, τι δήλωσαν τα παιδιά αυθόρμητα στους γονείς τους, ποιες ήταν οι αντιδράσεις του κοινού βλέποντας την ταινία και το making of κλπ, κλπ... εδώ θα λυθούνε οι απορίες σας:
Κινηματογράφηση της εκδήλωσης από το Ζήση Τσιονάνη:

password: 1

Η ταινία αποτελεί επίσημη συμμετοχή του σχολείου στο 17ο Διεθνές Φεστιβάλ Ολυμπίας για Παιδιά και Νέους