Αθλητικές

Αθλητική ημέρα

Στα πλαίσια της 5ης Οκτωβρίου 2015, στο σχολείο μας διεξήχθησαν αγώνες ποδοσφαίρου , μπάσκετ , βόλεϊ και πινγκ ? πονγκ. Συμμετείχε η μεγάλη πλειοψηφία των παιδιών ως αγωνιζόμενοι , διαιτητές , ή επόπτες.

Επίσης, έπειτα από πρόσκλησή μας, επισκέφτηκε το σχολείο μας η Παναγιώτα Καραγκούνη αθλήτρια της εθνικής ομάδας beach volley. Μας μίλησε για το άθλημά της και τις εμπειρίες της από το αθλητισμό, δέχτηκε ερωτήσεις και απάντησε στις απορίες των παιδιών.

Την ευχαριστούμε πολύ που διέθεσε λίγο από το χρόνο της για μας και την ευχόμαστε πολλές επιτυχίες.

Α΄ Φάση Παν.Σχολ.Αγώνων Στίβου έτους 2014-2015

Στα πλαίσια της διεξαγωγής της Α΄ Φάσης για τους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες Στίβου διακρίθηκαν οι παρακάτω μαθητές μας:

• Βαρβέρης Κωνσταντίνος 3os στο αγώνισμα της σφαιροβολίας.
  • Κετής Άγγελος 1ος στο Άλμα εις μήκος.
  • Σκιαδόπουλος Δημήτριος 2ος στα 3 χιλιόμετρα και 2ος στον Ανώμαλο δρόμο.
  • Κουτσιούκης Σπύρος 3os στα 3 χιλιόμετρα.

Ευαγγελία Πλυτά

Η μαθήτριά μας Πλυτά Ευαγγελία συμμετείχε στο Παγκόσμιο Κύπελο Ενόργανης Γυμναστικήςτου 2015 , το οποίο διεξείχθει στη πόλη COTTBUS της Γερμανίας .Στα προκριματικά συγκέντρωσε τη 3η καλύτερη βαθμολογία και προκρίθηκε στο τελικό του αγωνίσματος των ασύμμετρων ζυγων. Στο Τελικό πήρε την έβδομη θέση λόγω πτώσης. Την υπόσχεση ότι θα σταθεί δίπλα στην ελληνική γυμναστική έλαβαν από τον Υφυπουργό Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων κ. Σταύρο Κοντονή , οι πρωταθλητές της ενόργανης που τον επισκέφθηκαν το μεσημέρι της Πέμπτης (26/03), συνοδευόμενοι από τους προπονητές τους και από τον πρόεδρο της Ε.Γ.Ο.